O nas

 

EFAVIT firma rodzinna założona przez Barbarę i Cezarego Leszkiewicz w 1990 roku w Poznaniu, pozostająca wierna misji tłoczenia dobrego oleju z dobrych nasion. Idea tłoczenia olejów roślinnych zrodziła się z pasji i kierunku działalności pomysłodawczyni Barbary – wykładowca i nauczyciel akademicki dr Towaroznawstwa Katedry Artykułów Spożywczych Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Po powrocie ze stypendium naukowego we Włoszech powstał pomysł pozyskiwania zdrowych olejów roślinnych, niedostępnych jeszcze na rynku polskim. Pierwszymi tłoczonymi olejami były – olej z wiesiołka, olej z zarodków kukurydzy, z pestek pomidorów, z nasion ostropestu, z nasion maku.

Cezary Leszkiewicz odtworzył park maszynowy umożliwiający wytłoczenie praktycznie każdego rodzaju oleju w warunkach niskiej temperatury. W działalność firmy zaangażowana jest obecnie większość naszej rodziny.

 

Efavit pozostaje małą firmą rodzinną – manufakturą skupiającą się przede wszystkim na jakości i bieżącym dostosowywaniu się do potrzeb na rynku.

 

Wszystkie nasze oleje są tłoczone na zimno, tradycyjną metodą, są nierafinowane i niefiltrowane, dzięki czemu zachowują w pełni składniki odżywcze niezbędne dla zachowania zdrowia organizmu. Surowce z których tłoczymy są wyselekcjonowane, atestowane, bez konserwantów, bez GMO. Tłoczymy cały czas na bieżąco, przez co niestety czasem zdarza się, że trzeba dłużej poczekać na dostawę zamówionych produktów.

 

Staramy się cały czas rozwijać, wprowadzamy nowe produkty, proponujemy Państwu przy okazji zakupów olejów roślinnych również naturalne kosmetyki, zdrową żywność : ) mąki i produkty bezglutenowe.