Zaznacz stronę

EFAVIT firma rodzinna założona przez Barbarę i Cezarego Leszkiewicz w 1990 roku w Poznaniu, pozostająca wierna misji tłoczenia dobrego oleju z dobrych nasion. Idea tłoczenia olejów roślinnych zrodziła się z pasji i kierunku działalności pomysłodawczyni Barbary – wykładowca i nauczyciel akademicki dr Towaroznawstwa Katedry Artykułów Spożywczych Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Po powrocie ze stypendium naukowego we Włoszech powstał pomysł pozyskiwania zdrowych olejów roślinnych, niedostępnych jeszcze na rynku polskim. Pierwszymi tłoczonymi olejami były – olej z wiesiołka, olej z zarodków kukurydzy, z pestek pomidorów, z nasion ostropestu, z nasion maku.

Cezary Leszkiewicz odtworzył park maszynowy umożliwiający wytłoczenie praktycznie każdego rodzaju oleju w warunkach niskiej temperatury. W działalność firmy zaangażowana jest obecnie większość rodziny.

Efavit pozostaje manufakturą skupiającą się przede wszystkim na jakości i bieżącym dostosowywaniu się do potrzeb na rynku.

Oleje roślinne

Wszystkie nasze oleje są tłoczone na zimno, tradycyjną metodą, są nierafinowane i niefiltrowane, dzięki czemu zachowują w pełni składniki odżywcze niezbędne dla zachowania zdrowia organizmu. Surowce z których tłoczymy są wyselekcjonowane, atestowane, bez konserwantów, bez GMO. Tłoczymy cały czas na bieżąco, przez co niestety czasem zdarza się, że trzeba dłużej poczekać na dostawę zamówionych produktów.

i więcej

Staramy się cały czas rozwijać, wprowadzamy nowe produkty, proponujemy Państwu przy okazji zakupów olejów roślinnych również naturalne kosmetyki, zdrową żywność : ) mąki i produkty bezglutenowe.